03.08 | Spacer pełen niespodzianek, czyli o przyrodniczych mitach

Zapraszamy dzieci w wieku 6–10 lat do Księgarni Dwie Siostry na nowy cykl warsztatów „Z książką wśród zwierząt”!
Czemu flaming stoi na jednej nodze? Czy ślimaki mają zęby? Jak wygląda jak? Które zwierzę ma superczuły węch, kto widzi w ciemnościach, a kto jest mistrzem kamuflażu? Podczas naszych spotkań poznamy odpowiedzi na te i wiele innych pytań oraz mnóstwo innych ciekawostek na temat zwierząt znanych i mniej znanych, tych, które potrzebują ochrony i tych, których na co dzień nie zauważamy. Bo wszystkie są wyjątkowe i zasługują na naszą uwagę!
Spotkania będa odbywały się od lipca do listopada w formie autorskich warsztatów plastycznych oraz spacerów tropami najróżniejszych gatunków zwierząt.
Więcej o całym cyklu przeczytacie tutaj.
A co nas czeka na sierpniowym spacerze?
3 sierpnia, sobota, godz. 12.00–13.30
Spacer pełen niespodzianek, czyli o przyrodniczych mitach
Prowadzenie: Bartosz Popczyński, przyrodnik, leśnik i edukator
Czy jeże naprawdę lubią jabłka, a nietoperze piją krew? Ludzie często przekazują sobie z pokolenia na pokolenie różne przekonania na temat przyrody. Część z nich jest zupełnie nieprawdziwa, dlatego podczas kolejnego wakacyjnego spaceru zajmiemy się tym intrygującym tematem i obalimy niektóre z nich. Sprawdzimy, jak to jest z jeżami i nietoperzami, dowiemy się też między innymi, czy bociany jedzą żaby oraz dlaczego sarna nie może być żoną jelenia.
Ważne informacje:
Udział w zajęciach jest bezpłatny, ale ponieważ liczba uczestników jest ograniczona, obowiązują zapisy przez formularz kontaktowy. Na podany przy zapisie adres mailowy wyślemy wiadomość z potwierdzeniem udziału lub wpisania na listę rezerwową.
Nasz stały punkt spotkań to Księgarnia Dwie Siostry w Warszawie (al. 3 Maja 2, narożny lokal od strony Wybrzeża Kościuszkowskiego).
W razie pytań zachęcamy do kontaktu mailowego: ksiegarnia@wydawnictwodwiesiostry.pl, lub telefonicznego: +48 881 360 800.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.