Autorskie materiały kreatywne
Autorzy i ilustratorzy książek Wydawnictwa Dwie Siostry stworzyli masę plastycznych zabaw i kreatywnych materiałów aktywnościowych dla dzieci!
Materiały edukacyjne przygotowali dla Was:
Dominika Czerniak-Chojnacka, ilustratorka książki Jedzcie dzieci! czyli przecinek i spółka autorstwa Elżbiety Pałasz stworzyła specjalne karty aktywnościowe inspirowane zbiorem dowcipnych wierszyków o przygodach znaków interpunkcyjnych.
Wymyślcie swoich przecinkowych bohaterów, zapełnijcie nawiasowy brzuch i zaprojektujcie garderobę dla dwukropka!
Jacek Ambrożewski, ilustrator książek Man Zou. Chiny dla dociekliwych Izabelli Kaluty oraz Podróżnicy. Wielkie wyprawy Polaków Andrzeja Fedorowicza narysował dla Was fascynujące sceny – jedną nadziemną, drugą podwodną!
Ale czegoś im chyba brakuje? Kolorów! Do Was należy najprzyjemniejsza część zadania – kredki w dłoń!
Maria Dek, autorka książki Przeplatalińscy przygotowała dla dzieci kreatywną zabawę z Przeplatalińskimi!
Dorysuj brakujące części ciała postaciom na arkuszach 1-3, stwórz swoją postać na arkuszu 4, a potem potnij arkusze wzdłuż przerywanych linii i układaj swoich Przeplatalińskich!
Zosia Frankowska, ilustratorka książki Great! Wielka Brytania dla dociekliwych Tiny Oziewicz zaprasza Was na graficzną wycieczkę po Zjednoczonym Królestwie!
Wydrukujcie karty i spróbujcie własnych sił w projektowaniu kapelusza dla królowej Elżbiety II, nowego wzoru szkockiej kraty, czy wykonaniu własnego geoglifu!
Chris Haugthon, autor przewrotnych kartonówek dla maluchów zaprasza na spotkanie z bohaterami swoich książek! Wymyślcie i narysujcie, co znów napsocił pies Duduś z książki O nie, Dudusiu!, wytnijcie kolażową wiewiórkę i bajecznie kolorowego ptaka z Ćśśś! Mamy plan. A może macie ochotę zrobić własną papierową zabawkę w kształcie małej zagubionej sówki, bohaterki książki Trochę się zgubiłam?
Åshild Kanstad Johnsen, autorka książki Pieniek otwiera muzeum zachęca Was do otwarcia... nie, nie muzeum, a teatru cieni!
Obejrzyjcie rysunkową instrukcję, a potem skonstruujcie razem z Pieńkiem tajemnicze scenki przy pomocy najróżniejszych rekwizytów! Jeśli ktoś nie jest biegły w języku rysunkowym - dołączamy instrukcję po polsku! :)
Paweł Mildner, autor książki Lody we wszystkich smakach proponuje ćwiczenia z bujania w obłokach i myślenia o niebieskich migdałach! Pomyślcie co by się Wam zamarzyło, gdyby ktoś Was zapytał o...
O co? Sprawdźcie sami!
Aleksandra i Daniel Mizielińscy przygotowali dla Was twórcze aktywności inspirowane ich książkami!
Sprawdźcie pełne szczegółów kolorowanki, stworzone na podstawie książki Daj gryza. Smakowite historie o jedzeniu.
Znacie bohaterów książki Którędy do Yellowstone? Koniecznie pobierzcie te kolorowanki!
Autorzy przygotowali dla Was karty i kolorowanki pełne bohaterów książki Miasteczko Mamoko! Teraz możecie ćwiczyć się w samodzielnym rysowaniu Zygmunta Kosmicznego i Arkadiusza Trąbki, oraz dodać kolorów Stanisławowi Szczęściarzowi i rodzinie Hyców!
Polecamy również kolorowanki z najnowszego obrazkowego komiksu dla najmłodszych: Wielka podróż dziadka Eustachego.
Sara Olszewska, ilustratorka książki Drzewo życzeń Katherine Applegate, najbardziej lubi rysować zwierzęta. Pomożecie jej dokończyć ilustracje? Wydrukujcie załączone arkusze, zatemperujcie porządnie ołówki i do dzieła! Uzupełnijcie ilustracje i, jeśli macie ochotę, pokolorujcie!
Polecamy nasze nowe kolorowanki, stworzone na podstawie ilustracji Wojciecha Pawlińskiego z książki Zwierzęta w godłach Przemysława Barszcza.
Michalina Rolnik autorka książki Zakątki zaprasza na spotkanie z przyjaciółmi z różnych stron świata. Wydrukujcie instrukcje i szablony, aby z kartonu, ścinków kolorowych papierów i materiałów stworzyć tradycyjne stroje dla Hani, Ami i Tatongi!
Helena Stiasny, malarka, ilustratorka książki Widziałem pięknego dzięcioła Michała Skibińskiego pomoże Wam wyhodować własnego baśniowego smoka!
Na filmiku pokazuje, jak można łatwo stworzyć go z niepotrzebnych rajstop i z za małych skarpetek, które poniewierają się na dnie szuflady.
A może wolicie smoka z papieru? Helena zaprasza do wyklejania smoczej układanki! Wydrukujcie dołączone plansze, uzbrójcie się w nożyczki, klej i kredki, i krok po kroku wyczarujcie papierowe potwory. Tylko ostrożnie – to dość niebezpieczne stworzenia!
Piotr Karski, autor książek W góry! i W morze!, zaprasza do zabawy i sprawdzenia sie w dość nietypowej technice – GUMKOTYPII! Przetrząśnijcie szuflady w poszukiwaniu starych gumek do ścierania, przygotujcie rozwodnioną farbę lub tusz i odbijajcie najdziwniejsze zwierzaki, jakie Wam podpowie wyobraźnia!
Zachęcamy do podejmowana innych twórczych wyzwań przygotowanych dla Was przez Piotra:
Zabawy kreatywnej PRZYPADKI Z HERBATKI, do stworzenia grafiki pomocnej w przestrzeganiu przepisowego czasu mycia rąk, oraz gry w ROZKŁAD WIELORYBA!