21.10.2022 I Wieczór wilczych opowieści – premiera komiksu „Wilki”
W piątek 21 października zapraszamy do Księgarni Dwie Siostry na premierowe spotkanie dla małych i dużych!
Spotkanie z książką, przyrodniczym komiksem dokumentalnym Wilki. Historie prawdziwe.
Spotkanie z jej autorami: Michałem Figurą, przyrodnikiem, członkiem Stowarzyszenia dla Natury „Wilk”, oraz grafikami Aleksandrą i Danielem Mizielińskimi.
I spotkanie z jej wilczymi bohaterami.
Z Luną, szczeniakiem zabranym z górskiego szlaku przez turystów, którzy myśleli, że to pies. Z Jungiem uwolnionym z wnyków. Z Miko i Kampinosem, którzy zostali wyleczeni po potrąceniu przez samochód i wypuszczeni z powrotem do lasu. Autorzy książki opowiedzą nam o zwyczajach wilków i pokażą, jakie to fascynujące zwierzęta.
Jeśli chcesz wiedzieć, gdzie można spotkać wilki, co jedzą i jak wychowują młode, jak naukowcy badają ich życie i jak możemy pomóc je chronić – zapraszamy na Powiśle!
Do zobaczenia!
O autorach:
Michał Figura – przyrodnik, członek Stowarzyszenia dla Natury „Wilk”, które współtworzy z dr hab. Sabiną Pierużek-Nowak i dr hab. inż. Robertem W. Mysłajkiem, prof. UW. Ukończył politologię ze specjalizacją z bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego na Wydziale Humanistycznym Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi, swoją pracę dyplomową poświęcił rozwiązywaniu sytuacji kryzysowych pomiędzy ludźmi i wilkami. Obecnie jest doktorantem w Międzydziedzinowej Szkole Doktorskiej Uniwersytetu Warszawskiego. Jego projekt doktorski dotyczy opracowania i wdrożenia dobrych praktyk wykorzystania wilków i rysi leczonych w ośrodkach rehabilitacji dzikich zwierząt w ochronie ich populacji w środowisku naturalnym. Jest członkiem zarządu stowarzyszenia. Zajmuje się monitoringiem wilka, rysia i niedźwiedzia, a także edukacją przyrodniczą. Autor artykułów naukowych i ekspertyz z zakresu teriologii i ornitologii.
Aleksandra i Daniel Mizielińscy – cieszący się międzynarodowym uznaniem graficy, twórcy książek i stron internetowych. Absolwenci Wydziału Grafiki warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Laureaci licznych nagród i prestiżowych wyróżnień (m.in. francuskiej Prix Sorcières 2013 i włoskiej Premio Andersen 2013 za Mapy). Ich książki są rozpoznawalne na całym świecie i zostały przetłumaczone na ponad 40 języków. Wielkoformatowy komiks ich autorstwa Którędy do Yellowstone? Dzika podróż po parkach narodowych otrzymał wyróżnienie specjalne w kategorii KOMIKS (8–12 lat) w konkursie BolognaRagazzi Award 2020, Nagrodę Literacką m.st. Warszawy 2021 w kategorii „literatura dziecięca” oraz został wpisany na listę lektur szkolnych dla klas 1–3 szkoły podstawowej.
oladaniel.com