28.06 | Życie w stanie nieważkości ‒ podróże kosmiczne

Zapraszamy dzieci w wieku 6-10 lat do Księgarni Dwie Siostry na cykl warsztatów „Podróż za niejeden uśmiech”!
Dlaczego niektóre ulice mają dziwne nazwy? Gdzie w Polsce są najstraszniejsze duchy i co zrobić, gdy się je spotka? Jak daleko jest do stacji kosmicznej? Czy możemy cofnąć się w czasie i poznać Mikołaja Kopernika? Gdzie rośnie pieprz? Podczas naszych spotkań poznamy odpowiedzi na te i wiele innych pytań. Porozmawiamy nie tylko o wielkich ekspedycjach na krańce świata, lecz także o eksploracji najbliższej okolicy, o wyprawach w przeszłość i o poznawaniu kosmosu. Podróżowanie i odkrywanie świata nie musi przecież zawsze oznaczać przemieszczania się z miejsca na miejsce.
Spotkania będą odbywały się od czerwca do września w formie autorskich warsztatów plastycznych.
Więcej o całym cyklu przeczytacie TUTAJ
Co nas czeka w czerwcu?
28 czerwca, sobota, godz. 12.00-13.30
Życie w stanie nieważkości ‒ podróże kosmiczne
Prowadzenie: Edukatorzy z Centrum Edukacyjnego „Planeta Anuka”
Jak wygląda życie na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej? Co astronauci jedzą, gdzie śpią, jak wygląda kosmiczna ubikacja, a najważniejsze: po co w ogóle tam latają? Jak przygotować się do najdalszej możliwej podróży – czyli wyprawy w kosmos, podpowiedzą nam doświadczeni edukatorzy z Centrum Edukacyjnego „Planeta Anuka”. W podróżach międzygwiezdnych towarzyszyć nam będą oczywiście kosmiczne książki, między innymi „Kosmos” Tomasza Rożka i „Tu jesteśmy” Aleksandry i Daniela Mizielińskich.
Ważne informacje:
Udział w zajęciach jest bezpłatny, ale ponieważ liczba uczestników jest ograniczona, obowiązują zapisy przez formularz kontaktowy. Na podany przy zapisie adres mailowy wyślemy wiadomość z potwierdzeniem udziału lub wpisania na listę rezerwową.
Nasz stały punkt spotkań to Księgarnia Dwie Siostry w Warszawie (al. 3 Maja 2, narożny lokal od strony Wybrzeża Kościuszkowskiego).
W razie pytań zachęcamy do kontaktu mailowego: ksiegarnia@wydawnictwodwiesiostry.pl, lub telefonicznego: +48 881 360 800.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.