+

„Wszyscy się liczą” – sekrety

1. Chłopiec ma na imię Thomas. Patyk, który leży u dołu po prawej, został przez niego znaleziony w lesie na poprzedniej stronie. Z kartki urodzinowej leżącej na podłodze wynika, że chłopiec ma osiem lat. Jego ulubioną rzeczą jest globus. Thomas przytula misia, którego nosi ze sobą do szkoły.

2. W koszyku leży grzyb znaleziony w lesie na pierwszej stronie. Thomas pyta tatę o sens życia. Tata odpowiada, że w tej chwili jest nim ich wspólna wycieczka do lasu.

3. Chłopiec, który zajął drugie miejsce, jest mniej zadowolony ze swojego osiągnięcia niż Thomas.

4. Gitarzystka to mama Thomasa. Trębacz wyląduje na szpitalnym oddziale ratunkowym. Perkusista jest bliźniakiem.

5. Cała trójka dzieci uwielbia czytać książki. Thomas potajemnie się w kimś podkochuje. Na ścianie wiszą zdjęcia, które mówią co nieco o historii jego rodziny. Są tam między innymi fotografia jego praprababci, profile praprapradziadków, zdjęcia psa, który już nie żyje, i domu rodzinnego taty Thomasa.

6. Mężczyzna z telefonem boi się, że coś mu umknie. Samotni czują się rudy mężczyzna w niebieskim swetrze i kobieta w czerwonym swetrze i różowej spódnicy. Marzą o tym, by znaleźć kogoś, z kim mogliby dzielić życie, ale oboje uważają, że trudno jest nawiązać nowe znajomości.

7. Wszyscy mężczyźni pasują do rysopisu podanego przez świadka, a mimo to bardzo się od siebie różnią. Do więzienia trafi ten z numerem siedem, ale czy naprawdę jest winny? Panu z numerem sześć często zdarzają się pomyłki. Na przykład teraz trzyma kartkę do góry nogami.

8. Thomas nie może doczekać się urodzin siostry.

9. Pani z torebką i telefonem wkrótce wybierze się do kina ze swoim synem (drugi od lewej z ośmiorga dzieci na lekcji WF-u). Kobieta w czerwonym swetrze i z długimi brązowymi włosami na następnej stronie będzie bardzo niezadowolona z wizyty u fryzjera. Pani w zielonej sukience niedługo będzie sędzią w konkursie cukierniczym. A kobieta w fioletowej sukience właśnie dowiedziała się, że jest w ciąży.

10. Mężczyzna siedzący przy umywalce wkrótce poleci do Meksyku. Mężczyźnie w kraciastej koszuli właśnie przyszedł do głowy pomysł na biznes: zacznie wynajmować rośliny różnym firmom. Kobieta z fioletowymi włosami chce je znowu pofarbować i skrócić, zanim wybierze się na przyjęcie urodzinowe swojej siostrzenicy. Pani w różowym żakiecie jest psychologiem. Mężczyzna, który czeka, żeby zapłacić za strzyżenie, jest księgowym.

11. Bramkarz boi się iść do szkoły.

12. Prababcia w niebieskich okularach uważa, że czas płynie zbyt szybko. Wciąż dobrze pamięta czasy, kiedy sama miała dwanaście lat. Kuzynka jubilatki – dziewczynka w sukience w kropki – nie może się doczekać własnych urodzin.

13. Mężczyzna w fioletowych spodniach wkrótce po raz pierwszy zostanie tatą. Modelka pozująca do aktu zastanawia się, co zjeść na obiad.

14. Tata w trzecim wagoniku nigdy więcej nie wsiądzie do kolejki górskiej!

15. Nie żyje pradziadek z przyjęcia urodzinowego. Miał dziewięćdziesiąt cztery lata. Osobami, które nie przeżywają żałoby, są ksiądz i stojąca za nim pani, która lubi chodzić na śluby i pogrzeby obcych ludzi. Mężczyzna w różowym zawsze chodzi ubrany na różowo i jest przyzwyczajony do tego, że czuje się inny.

16. Mężczyzna ubrany na zielono złości się na tych, którzy nie pomagają w porządkowaniu ogródka. Wśród pracujących są ciocia i kuzynka jubilatki z przyjęcia urodzinowego. Pani pchająca taczkę codziennie stoi na głowie.

17. Mężczyzna pracujący w rejestracji szpitalnego oddziału ratunkowego też porządkował ogródek. Pani w fioletowej sukience się martwi. Thomas ma wysoką gorączkę i w poczekalni gubi misia przytulankę. Boi się, że przez chorobę nie weźmie udziału w balu karnawałowym, którego nie może się już doczekać. W dalszej części książki przekonamy się, że mężczyzna na noszach przeżyje.

18. Kobieta i mężczyzna, którzy w windzie czuli się samotni, zobaczą się przez szparę między książkami. Pani w różowych butach wypożyczy książkę o słynnych zbiegach i ich ucieczkach. Kim jest osoba w żółtych spodniach i czerwonych butach?

19. Księgowy ma złe nowiny dla rozgniewanego taty. Pani detektyw dostaje nowe zlecenie: ma odszukać misia przytulankę. Stara się ona także odnaleźć mężczyznę z plakatu wiszącego na ścianie biurowca. Ten mężczyzna jest teraz u swojej adwokatki piętro wyżej. Pani detektyw wiele razy znajdzie się blisko niego, ale go nie rozpozna. I to nie ona znajdzie misia przytulankę.

20. Dzieci miały narysować Wielki Wybuch. Dziewczynka z różowymi kokardkami jest córką rozgniewanego taty. Jej rodzice są rozwiedzeni, ona mieszka z mamą. Thomas podkochuje się w dziewczynce w swetrze w groszki. Chłopcu w zielonej bluzie w przedostatnim rzędzie cierpnie skóra na myśl o treningu piłki nożnej.

21. Chłopca, który ukrywa się w prawym górnym rogu strony, nie znajdą aż do wieczora. Chłopiec w swetrze w paski ćwiczy stanie na rękach, ponieważ chce zaimponować swojemu ojcu. Pranie wiszące na sznurku należy do wysokiej, chudej pani z kursu rysunku i do jej męża. Rozgniewany tata mieszka w domu na pierwszym planie.

22. Porządkowanie ogródka odbywało się na podwórzu tej kamienicy. Mężczyzna mieszkający na czwartym piętrze w pierwszym mieszkaniu od lewej prowadzi kwiaciarnię i kocha ciszę i spokój. Trębacz z zespołu jest jego sąsiadem. Kiedyś zaczęli się bić i trębacz wylądował na szpitalnym oddziale ratunkowym! Ciocia Thomasa mieszka ze swoją córką piętro niżej. Mama dziewczynki z różowymi kokardkami cierpi na manię zbieractwa i ma zdecydowanie za dużo poduszek. Osoba w fioletowym swetrze stojąca za roletą od ośmiu lat nie wychodziła z mieszkania. Pani detektyw mieszka nad kobietą, która codziennie stoi na głowie.

23. Ciocia Thomasa pracuje w więzieniu, ale cieszy się, kiedy kończy pracę. Jeden z więźniów siedzi tam już od ośmiu lat. Mężczyźnie w pierwszym oknie od lewej na trzecim piętrze żona pomoże w ucieczce. Pani w pierwszym oknie od prawej na ostatnim piętrze ma siostrę bliźniaczkę. Kobieta w pierwszym oknie od lewej na pierwszym piętrze bardzo żałuje, że popełniła przestępstwo. Mężczyzna w piwnicy niczego nie żałuje.

24. Pani w różowej spódnicy (u góry strony) znajduje materiał, który świetnie nadaje się na kostium imbryka do herbaty. Pani z gwiazdą choinkową dochodzi do wniosku, że może ją wykorzystać do uszycia kostiumu jednorożca dla swoich dzieci. Mama cierpiąca na manię zbieractwa kupuje kolejną poduszkę. Thomas widzi globus różniący się trochę od tego, który stoi w jego pokoju, i dziwi się, że świat można postrzegać na różne sposoby. Mama Thomasa odnajduje misia przytulankę. Żona więźnia znajduje piłkę do metalu i wpada na pewien pomysł. Rozgniewany tata przyniósł na pchli targ wazon, który stał w oknie jego domu.

25. Wysoka, chuda pani z kursu rysunku jest przebrana za ołówek. Kosz z owocami i flaming  postanawiają, że od tej pory codziennie będą chodzić w kostiumach. Thomas przebrał się za wszechświat, jego siostra za lody, młodszy brat za prezent, a tata za drzewo. Pani z windy i biblioteki jest zakochana i dlatego przebrała się za serce. Artysta przebrał się za Monę Lisę. Pani przebrana za selfie robi selfie tak często, jak się da. Teraz robi selfie własnemu selfie! Mężczyzna prowadzący wypożyczalnię roślin przebrał się za kaktusa. I znalazł się niebezpiecznie blisko sprzedawcy balonów,  który nie jest przebrany.

26. Jeśli policzymy ludzi na ilustracji, to zrozumiemy, że w wózku nie ma żadnego dziecka. Mężczyzna z wózkiem próbuje coś ukraść. Artystę zainspirowały półki sklepowe, które tworzą piękne kształty i wzory. Modelka, która pozowała do aktów, wciąż nie zdecydowała, co zje na obiad. Pani cierpiąca na manię zbieractwa pochyla się nad zamrażarką. Samotny mężczyzna z windy robi zakupy dla jednej osoby. Pani w ciąży niedługo będzie rodzić i jest już bardzo zmęczona. Pani, która na balu karnawałowym była przebrana za ketchup, kupuje ketchup. Pani w różowych butach kupuje składniki do ciasta. To samo robi Thomas.

27. Wizyta w galerii jest dla Thomasa dużym przeżyciem, które będzie miało ogromny wpływ na jego późniejszy wybór zawodu. Artysta w żółtej marynarce i z czarnymi włosami związanymi w koński ogon jest zadowolony z liczby zwiedzających. Dwójka, która poznała się w bibliotece, uważa, że wspaniale jest pójść razem na wystawę. Pani w okularach przeciwsłonecznych wkrótce zostanie okradziona. Osoba w żółtych spodniach i czerwonych butach znika po lewej stronie ilustracji. Kto to może być?

28. Pani w różowych butach upiekła ciasto, w którym ukryła piłkę do metalu. Ma nadzieję, że wygra bilety lotnicze dla dwóch osób. Thomas upiekł tort w kształcie kuli ziemskiej. Nauczycielka matematyki upiekła edukacyjne ciasto w kształcie koła. Pani detektyw ozdobiła swój tort bitą śmietaną, tak aby przypominał odcisk palca, a wróżka upiekła ciasto przypominające magiczną szklaną kulę. Pani, która upiekła tort w kształcie góry, na balu karnawałowym sama była przebrana za górę. Pan, który upiekł ciasto w kształcie koła ratunkowego, jest ratownikiem wodnym. Pani, której ciasto wygląda jak kapelusz, pracuje w sklepie z kapeluszami i ma włosy, które często zasłaniają innym widok. Mężczyzna, który w windzie czuł się samotny, zakochał się i upiekł ciasto w kształcie serca.

29. Tata Thomasa wybierał się na kurs dla osób bojących się latać, ale pomylił sale. Na spotkaniu spotyka dawnego przyjaciela swojego dziadka. On także był na pogrzebie. Tata Thomasa opowiada mu o swojej fobii. Mężczyzna mówi, że on także bał się latać, ale pokonał lęk, i udziela tacie Thomasa kilku dobrych rad. Mężczyzna w kostiumie flaminga właśnie zapisał się do stowarzyszenia. Pierwszy mężczyzna od lewej jest kierowcą taksówki. Sędzia w konkursie cukierniczym stoi na samym środku ilustracji, za kwiatem.

30. Pan i pani z windy, biblioteki i wystawy dzieł sztuki są już parą. „Pani ketchup” ma na sukience plamy od ketchupu. Czy tata Thomasa jest na spacerze z jakąś obcą panią? Pani w okularach przeciwsłonecznych właśnie ktoś ukradł torebkę, a ona niczego nie zauważyła. Nikt inny też tego nie widział, ale złodziej załapał się na selfie „pani selfie”! Mężczyzna, który depcze świeżo posianą trawę, ma dobre usprawiedliwienie. Księgowy jest na spacerze z synem. Mężczyźnie z telefonem umknie to, że jego syn po raz pierwszy stanie na rękach. Wysoka, chuda pani wyprowadza psa. Tajemnicza osoba w żółtych spodniach czyta mapę. „Pani w ciąży” i pan z kursu rysunku zostali rodzicami. Na ilustracji jest dwadzieścia osiem osób plus dwa niemowlaki w wózku.

45. Złodziej z parku został zatrzymany przez policję dzięki informacji od „pani selfie”. Kobieta, która upiekła tort z piłką do metalu, pomogła mężowi wydostać się z więzienia i oboje właśnie uciekają. Rozgniewany tata również za kierownicą jest zły na cały świat. Mężczyzna z telefonem surfuje po internecie, prowadząc samochód! Pani w limuzynie marzy o jeszcze większej limuzynie. Jakiś mężczyzna zasnął w taksówce. Na samochodzie pani, która na balu karnawałowym była przebrana za kłębek włóczki, widnieje napis: „Make stuff – not war”. Czy zakochany mężczyzna został porwany?

50. Mężczyzna z telefonem potknie się, kiedy wjedzie schodami ruchomymi na górę. Fryzjerka martwi się niezadowoloną klientką. Boi się, że zbankrutuje, jeśli więcej osób będzie niezadowolonych z jej usług. „Pani selfie” robi kolejne selfie. Rozgniewany tata prowadzi sklep dla przestępców „Łatwy Łup”. Teraz jest zły, ponieważ ktoś mu coś ukradł. Księgowy jest ze swoim synem, który ma ochotę na ciastko. Pani detektyw szuka nowego sprzętu detektywistycznego. Siostra Thomasa chce kupić lupę. Mama Thomasa przymierza nowe ubrania, a Thomas i tata nudzą się jak mopsy. Nie zauważają, że młodszy brat Thomasa wchodzi na schody ruchome i zaraz pojedzie w górę. Mężczyzna, który biegł w parku, właśnie przebiega przed sklepem jubilerskim. Mężczyzna, który deptał świeżo posianą trawę, jest niewidomy. Pani, która przebrała się na bal za kłębek włóczki, prowadzi sklep z włóczką. Pan z salonu fryzjerskiego wypożycza komuś wielką roślinę. Wróżka szuka nowej szklanej kuli w sklepie „Kule i kulki”. Mężczyzna, który właśnie kupił duży okrągły prezent, uważa, że życie jest niekończącym się pasmem poszukiwań prezentów urodzinowych. Pani, która ucieka z mężem z więzienia, chce kupić perukę. Właściciel kawiarni kupił obraz w galerii sztuki (inspiracją do jego stworzenia były rolki papieru toaletowego). Zakochana para planuje ważną uroczystość.

60. Zakochana para wzięła właśnie ślub. Nie wiedzą, że kiedyś jechali razem windą. Suknia panny młodej została kupiona w centrum handlowym. Mężczyzna, który „porwał” przyszłego pana młodego, to jego świadek, który wiózł go z zawiązanymi oczami na wieczór kawalerski. Ciocia i kuzynka Thomasa są na weselu. Ciocia łapie bukiet panny młodej. Później zaczyna rozmawiać z mężczyzną stojącym obok niej. Mężczyzna w krawacie w paski myśli o meczu piłki nożnej, który chętnie by teraz obejrzał. Pani z siwymi włosami i w fioletowych okularach wśliznęła się na przyjęcie weselne.

65. Okazuje się, że tata Thomasa jest trojaczkiem! Kobieta w ciąży ma siostrę bliźniaczkę i teraz widać wyraźnie, że w wózku w parku rzeczywiście leżały dwa niemowlaki. Panowie w T-shirtach w paski i panie w swetrach w kropki zakochują się w sobie nawzajem. Mężczyzna z telefonem ma brata bliźniaka, który też boi się, że coś mu umknie.

75. Mężczyzna w krawacie nie jest uczestnikiem maratonu – biegnie z radości, że wygrał w lotto. Panie z numerami startowymi 7 i 51 są siostrami, ale o tym nie wiedzą. Świeżo upieczona mama też biegnie w maratonie. Wśród uczestników znajdziemy również mężczyznę, który biegł w parku i centrum handlowym, mamę Thomasa i mężczyznę z telefonem.

85. Thomas i jego siostra idą razem do kina. Film wywrze głębokie wrażenie na Thomasie, który obejrzy go jeszcze wiele razy, ostatni raz za osiemdziesiąt dwa lata. Mężczyzna z telefonem jest na randce, ale umyka mu zarówno randka, jak i film. Pani z telefonem, która była na ślubie, teraz też rozmawia przez telefon. Pani z ogromną fryzurą zasłania komuś widok. Pani w żółtej kurtce myśli, że miło jest pójść do kina po ośmiu latach spędzonych w więzieniu.

90. Artysta z wystawy dzieł sztuki otrzymuje nagrodę. Na widowni siedzą modelka, która pozowała do aktów, i mężczyzna, którego nieśli na noszach przez szpitalny oddział ratunkowy (ma głowę owiniętą bandażem). Jest tam także pani, która na balu karnawałowym była przebrana za kosz z owocami. Teraz też siedzi w kostiumie. Thomas i jego rodzina również są na sali. Mężczyźnie z telefonem umknie, komu zostanie przyznana nagroda.

100. Thomas dostaje buziaka w domku ze zjeżdżalnią. Dziewczynka z różowymi kokardkami gubi jedną z nich. Wstążka leży pod pająkiem do wspinania. Nikt nie wie, kto spadnie i się skaleczy ani kto wynajdzie szczepionkę.

135. Thomas i jego rodzina lecą do Lanzarote. Tata ma na szyi różowy szalik, który dostał w prezencie od przyjaciela dziadka. Pani, która brała udział w maratonie, pędzi w stronę bramki, ale samolot jej ucieka. Zbiegły z więzienia mężczyzna i jego żona zamierzają wykorzystać bilety lotnicze wygrane w konkursie cukierniczym, żeby uciec do Meksyku. Mężczyzna w niebieskim swetrze i czarnych spodniach robi zdjęcie swojej rodzinie. Mężczyzna, który wcześniej zasnął w taksówce, teraz śpi na ławce. Rozgniewany tata wybiera się na wycieczkę ze swoją córką, która nie chce nigdzie z nim lecieć. Pan, który czeka na kobietę o imieniu Nadzieja, wkrótce ponownie wykorzysta ten sam plakat. Nowożeńcy wybierają się w podróż poślubną. Księgowy dał swojemu synowi zabawkowy samolot. Pani przebrana za kosz z owocami leci do Seulu. Pani w szóstym oknie od przodu po raz pierwszy spotka się ze swoją rodziną.

200. Thomas i jego rodzeństwo wybrali się za skałę, a ich rodzice wpadli w panikę, bo nigdzie ich nie widzą. Ale ratownik, który upiekł ciasto w kształcie koła ratunkowego, ma dzieci na oku. Nowożeńcy kąpią się w morzu. Mężczyzna, który na pogrzebie ubrany był na różowo, spalił się na słońcu i jest tak samo różowy bez ubrania. Księgowy został zakopany w piasku przez swojego syna. Para, która zakochała się w sobie na zjeździe bliźniaków, spaceruje wzdłuż brzegu. Mężczyzna z telefonem stoi w wodzie. Modelka, która pozowała do aktów, tym razem ma na sobie strój bikini. Śpiący mężczyzna zaraz dostanie niespodziewany zimny prysznic. Wysoka, chuda pani jest na plaży z mężem i psem. Pani cierpiąca na manię zbieractwa ma na pupie wytatuowaną różę.

400. Są tu prawie wszyscy. Thomas i jego rodzina wierzą w sprawiedliwość. Mężczyzna z lotniska stoi z tym samym plakatem z napisem „Nadzieja”. Tajemnicza osoba w żółtych spodniach trzyma transparent z napisem „Dbaj o świat”. Pani, która od ośmiu lat nie wychodziła z mieszkania, zebrała się na odwagę i wzięła udział w demonstracji.

1000. Kometa robi na wszystkich ogromne wrażenie. Mężczyzna z telefonem obserwuje ją na wyświetlaczu swojej komórki. Rozgniewany tata zapomina być rozgniewany. „Pani selfie” robi selfie. Tajemnicza osoba w żółtych spodniach stoi w pierwszym rzędzie. To pani detektyw!

pomyślnie zalogowano
Nie udało się zalogować
Nie pamiętam hasła!

Nic się nie stało.
Wpisz adres e-mail użyty podczas rejestracji, a my wyślemy Ci instrukcję resetowania hasła.

Konto o pdanym adresie email nie istnieje
Wiadomość z linkiem do zmiany hasła została wysłana na Twój adres e-mail.
pomyślnie wylogowano
rejestracja
krok 1/2
Zarejestruj się przez:
Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.
* pola obowiązkowe
rejestracja
krok 2/2
Rodzaj klienta:
Dane klienta:
* pola obowiązkowe
Udało się!

Dziękujemy za rejestrację. Życzymy udanych zakupów!

Rzeki
60,90 zł

Powiadom mnie o dostępności produktu:

Gdy produkt będzie dostępny, wyślemy powiadomienie na podany adres e-mail.
Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.
* pola obowiązkowe
Dziękujemy za zapytanie. Poinformujemy Cię, gdy tylko ten produkt będzie dostępny.
Produkt jest już w koszyku

Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.

ok